הפונה מתוכנית ויסקונסין ערערה בסיוע "ידיד" וזכתה

הפונה מתוכנית ויסקונסין ערערה בסיוע "ידיד" וזכתה

לר. (השם המלא שמור) מאשקלון, שללו את הקצבה בטענה שסירבה לצאת לעבודה. לועדת הערר היא נגשה עם עו"ד ליאת מנשקו מהמחלקה המשפטית של ידיד. התוצאה – הביטוח הלאומי ישיב לר. את קצבתה, הועדה מתחה ביקורת חריפה על מנהלת התיק מטעם תכנית ויסקונסין

מחריף המאבק בין המשתפים בתכנית ויסקונסין באשקלון למנהלי מרכז התעסוקה.

לפני החג הגיעה ר. תושבת העיר לדיון בערר שהגישה נגד שלילת קצבתה על ידי מנהלת התיק שלה בטענה כי סרבה לצאת לעבודה.

ר. מורה למוסיקה בהשכלתה שעברה קורס מזכירות ביקשה ומבקשת עד היום לצאת לעבודה מכובדת המתאימה לכישוריה ונסיונה. על משרת מורה למוסיקה אין כנראה מה לדבר באשקלון, אך לעומת זאת בעבודות מזכירות סירבו במרכז התעסוקה לשבץ אותה בנימוק כי אין לה נסיון.

העובדה כי בידי מרכז התעסוקה כלים רבים היכולים לסייע לר. לרכוש נסיון תעסוקתי מינימלי לא עמדה, ככל הנראה לנגד עיני מנהלת התיק האישי שלה אשר קבעה כי העובדה שר. מבקשת לקבל עבודה המתאימה לה הינה סיבה טובה להכריז עליה כמסרבת לשתף פעולה ובנימוק זה לשלול את גמלתה.

ר. החליטה לא לוותר. לאחר שהגיע לעמותת "ידיד" באשקלון וסיפרה למנהלת המרכז, אורנה שי ולסמנכ"ל העמותה, רן מלמד, על כוונתה להגיש ערר על ההחלטה, הבלתי סבירה, לטענתה, הודיעה לה העמותה כי היא מבקשת להעמיד לה ייצוג משפטי בעת הדיון בערר.

למשימה גוייסה עו"ד ליאת מנשקו, האחראית על המחלקה המשפטית באיזור הדרום אשר ייצגה את ר. בועדת הערר.

בדיון מתחו חברי הועדה ביקורת נוקבת על מרכז התעסוקה וקבעו כי עליו לפעול על מנת למצוא לר. עבודה המתאימה לכישוריה ולמצבה הבריאותי.

בהחלטה שנמסרה לר. בערב החג נמסר לה כי הועדה קיבלה את ערעורה וכי הקצבה שנשללה ממנה תוחזר לה.

בעמותת "ידיד" מביעים סיפוק מההחלטה ואומרים כי נדמה שככל שמערערים רבים יותר יהיו מיוצגים כבר בועדת הערר נדמה כי הסיכוי שלהם להפוך את החלטות מרכזי התעסוקה על פיהם יגבר.

בימים אלה בוחנת עמותת "ידיד" דרכים שונות של שיתופי פעולה עם ארגונים שונים על מנת לספק מערך של עורכי דין שייצגו, בהתנדבות, פונים המבקשים להגיש ערר ואשר נבדקו קודם לכן ונמצא כי יש סיכוי ממשי להצלחתם.

מקור הכתבה: http://www.yedid.org.il/?id=2760

השארת תגובה