ניהול תביעות נזיקיות

ניהול תביעות נזיקיות

נפצעת במהלך עבודתך? נפצעת כהולך רגל ברחוב? נפצעת בתאונת דרכים? נפצעת בתאונת עבודה? במהלך שירות צבאי? בחצר / בבית? בבית הספר?

לכל הפציעות והחבלות כמעט יש כיסוי ביטוחי. על מנת לקבל כספים המגיעים לך, עליך לדעת כיצד לנהל את התביעה המתאימה לפציעתך ולדעת מי הגוף אותו עליך לתבוע וכיצד לנסח את תביעתך, כמו גם מהם המסמכים הדרושים לצירוף לכתב התביעה.

לא אחת אני נתקבלת באנשים אשר נפצעו בנסיבות שונות, וסברו כי יוכלו לנהל תביעתם לבדם.

בסופו של יום, נשללו מהן זכויות אשר מגיעות להן, והם איבדו כספים לשווא עקב ניהול כושל של תביעתם.

כיום קיימים בשוק החופשי, גופים שונים , אשר מציעים עזרתם במילוי מסמכים מתאימים והגשת תביעות עבור נפגעים. ואולם, חשוב להדגיש כי, על פי חוק, רק עורך דין מוסמך לייצג בבית משפט ובוועדות רפואיות. על פי חוק ייחוד המקצוע, מי שאינו עורך דין, אסור לו להעניק יעוץ משפטי ובוודאי שאסור לו כאמור לנסח כתבי תביעות, מכתבי דרישה ובטח שאסור לו לייצג.

יש לשים לב, כי גופים אלו  המציגים עצמם כגופים שאינם משפטיים, גובים שכר טרחתם, בשיעור הגבוה מהשיעור המומלץ על פי חוק לשכת עורכי הדין, תעריף מינימלי ולרוב, פונים למשרדי לא אחת מנפגעי טיפול גופים אלו.

מי שנפצע בתאונה זו או אחרת, מומלץ לו כי יפנה לייעוץ אצל עורך דין הבקי בתחום הנזיקין, אשר לו ידע וניסיון בהגשת תביעות מסוג זה וניהולן. עורך דין המומחה בתחום הנזיקין ידע, לנהל  תביעה מסוג זה, בצורה שתמקסם את התועלת של הנפגע, ותדאג לפיצויו המרבי על ידי הנתבעת.

יש לציין כי, בשל העובדה כי מדובר בפגיעות גוף , אשר מטיבן עליהן להתגבש עם הזמן, יש צורך להיאזר בסבלנות בניהול תיק מסוג זה. כיוון שעם קבלת פיצוי סופי, לא יוכל הנפגע לתבוע שוב בגין אותו הנזק, גם אם הפגיעה החמירה והנזק גדל או השתנה. לכן מומלץ יהא להמתין עד להתגבשות הנזק ורק אז לקבל את הפיצוי הסופי. אין הדבר אומר כי יש להמתין בהגשת התביעה. ההיפך הוא הנכון. יש לשים לב למועד ההתיישנות על תביעות מסוג זה, שכן במידה וחלף המועד להגשת תביעה, לא יוכל הנפגע להגיש תביעתו וחבל!!

במקרים בהם יש נזק גדול, ניתן לקבל פיצוי ביניים אשר ישקף תשלום זמני בלבד , על מנת לסייע לנפגע וזאת מבלי לסתום את הגולל על תביעתו.

על מנת להתחיל טיפול משפטי בשל תאונה, יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים מיום התאונה לרבות הפניות לטיפולים , לרופאים מומחים ותוצאות בדיקות וסיכומיהן ולהגיש את החומר כולו לעו"ד המטפל על מנת שיוכל לגבש תביעה מתאימה לגורם המתאים.

הטיפול בתביעות אלו הנו לרוב על בסיס הצלחה.

**הכותבת הנה עורכת דין ומגשרת מוסמכת בעלת שני תארים במשפטים.

****האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם. יש לבחון כל מקרה לגופו לפי נסיבותיו הפרטניות.
על הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום הספציפי בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.

השארת תגובה